29-03-2021

Higiena okularów w czasie zagrożenia koronawirusem!

Higiena okularów w czasie zagrożenia koronawirusem!

Okulary to szczególny przedmiot, który osoby z wadami wzroku noszą przy twarzy. Często dotykają je dłońmi, poprawiają rękami i odkładają w różne miejsca. Okulary mogą być taką samą przestrzenią gromadzenia się zarazków jak smartfon czy klucze do domu. Jest to szczególnie niebezpieczne w trudnym czasie pandemii koronawirusa.

Utrzymuj higienę okularów

Warto myć okulary, podobnie jak ręce, ciepłą wodą oraz mydłem. Należy je dokładnie namydlić, zmyć wodą i wysuszyć. Pamiętaj, aby szkła przecierać suchą ściereczką od optyka, aby nie doszło do zarysowania delikatnej powierzchni. Same oprawki możesz natomiast przetrzeć delikatnie ręcznikiem papierowym.

Jeżeli Twoje okulary mają wiele zakamarków przy noskach i zawiasach, możesz do ich wyczyszczenia użyć miękkiej, już nieużywanej szczoteczki nasączonej mydłem w płynie. Może dla części osób wydać się to zabawne, ale higiena okularów jest równie ważna jak dłoni w momencie zagrożenia koronawirusem.

Oczywiście należy pamiętać, aby wszystkie wymienione czynności wykonywać bardzo delikatnie, aby nie uszkodzić ani szkieł, ani oprawek. Na pewno uzyskasz satysfakcję, że na Twojej twarzy znajdują się czyste, pozbawione zarazków okulary.

Te same zasady higieny dotyczą okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych

Optyk przypomina każdemu ze swoich Klientów o regularnym czyszczeniu okularów korekcyjnych, jak i przeciwsłonecznych, w celu ograniczenia namnażania się drobnoustrojów odpowiadających za rozpowszechnianie wirusa.

Jak zabezpieczyć okulary przed kontaktem z koronawirusem?

Staraj się unikać dotykania soczewek i oprawek okularów, gdy znajdujesz się poza domem, a Twoje dłonie dotykały już wielu rzeczy, na których potencjalne mogą znajdować się wirusy powodujące infekcję koronawirusa.

Jeżeli chcesz czuć się bezpiecznie, możesz wyczyścić okulary środkiem dezynfekującym. Regularnie czyszcząc soczewki odpowiednio dobrym preparatem, który oferuje salon optyczny, możesz w bardzo dobry sposób zadbać o higienę swoich okularów.

Przed dotknięciem okularów w miejscu publicznym zawsze dezynfekuj ręce. Oczywistym jest, że poza domem trudno jest czyścić bardzo często okulary, ale dbając o higienę dłoni robisz już połowę roboty.