12-04-2021

Czy warto inwestować w okulary do pracy przy komputerze?

Czy warto inwestować w okulary do pracy przy komputerze?

Komputer jest nieodłączną częścią naszego życia. Zapewnia rozrywkę, jak i daje możliwość wykonywania obowiązków zawodowych. Spędzamy na nim przynajmniej kilka godzin dziennie. Jak można się domyślić, nie jest to zbyt zdrowe dla naszych oczu. Warto rozważyć noszenie do komputera specjalnie do tego przystosowanych okularów.

Wiele osób sądzi, że specjalne okulary do komputera to zbędny wydatek i pewnego rodzaju fanaberia. Jest to jednak mit, który można zweryfikować w bardzo prosty sposób. 

Dlaczego okulary do pracy przy komputerze to słuszny wybór?

Każdy optyk potwierdzi, że okulary dedykowane do pracy przy komputerze są wyposażone w szkła pokryte wielowarstwową powłoką antyrefleksyjną. Brak refleksów świetlnych sprawia, że szkła są zupełnie niewidoczne, co docenią przede wszystkim osoby mające dużą wadę wzroku. Trzeba jednak pamiętać, że jest to jedynie dodatek. Zastosowane powłoki eliminują odbicia i odblaski, czyli tzw. duszki, które mogą pojawić się podczas pracy przy komputerze w zwykłych okularach. 

Odbicia bardzo męczą wzrok, pogarszają komfort pracy oraz prowadzą do rozdrażnienia. Dzięki zastosowanej w szkłach powłoce zyskujesz przejrzysty, wyraźny obraz wraz z lepszym kontrastem i jakością widzenia.

Jakie okulary sprawdzą się do pracy przy komputerze?

Okulary do komputera muszą mieć antyrefleksy, ale przydatna jest również inna dodatkowa powłoka: antystatyczna, która powoduje, że szkło nie przyciąga kurzu. Jeżeli spędzasz przed komputerem zaledwie 2-3 godziny dziennie może wydać się to zbędne, ale każdy kto wpatruje się w ekran po 10 godzin każdego dnia zauważy, że jest to rozwiązanie ułatwiające i przyspieszające pracę.

Do okularów przeznaczonych do pracy przed komputerem możesz również wybrać specjalny rodzaj szkieł, który będzie ograniczał zmęczenie oczu oraz towarzyszące temu dolegliwości, takie jak ból głowy, gałek ocznych, szczypanie i pieczenie.

Salon optyczny Vision zaleca zakup okularów do komputera każdej młodej osobie, która chce dbać o swoje oczy i ograniczać rozwój wad wzroku.